Mustafa Akıncı ; Çözüm Olmazsa Yolumuza Özgür Devam Ederiz

0
83

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın “Cenevre’de eğer Rum tarafının yanlışları ön plana çıkar ve arzu edilebilir karşılıklı çözüme ulaşmak mümkün olmazsa KKTC demokratik, laik, özgür bir toplum olarak yoluna devam eder.”

İsviçre’nin Cenevre kentinde 9-12 Ocak’ta yapılacak müzakerelerine katılacak olan Akıncı, Ercan Havaalanında yapmış olduğu basın toplantısında, Rum lider Nikos Anastasiadis ile Cenevre’de sürdüreceği müzakerelerin böylelikle özetini de paylaşmış oldu.

Cumhurbaşkanı Akıncı, özellikle Rum kesimi ile bir araya gelmenin önemini şu sözlerle vurguladı ;“Önemli olan, sadece bir araya gelmek değil, olumlu sonuçlar üretebilmektir. Bütün temennimiz Cenevre’de bunun sağlanmasıdır.” dedi.

“Kıbrıs Türk tarafı olarak politik istek ve kararlılıkla bu olumlu sonucun sağlanmasında üzerimize düşeni yapmak için gidiyoruz.” açıklamalarında bulunan Akıncı, ayrıca şunları da ifade etti ; “Tüm tarafların sorumlu davranması gerekiyor. Özellikle Kıbrıslı Rum ve Türklerin birbirlerine karşı anlayış ve yardımlaşma içinde olmaları lazım. Üç garantör ülkenin, AB’nin ve BM’nin ve uluslararası toplumun da Kıbrıslılara yardımcı olması gerekir. Şimdi tam o kavşaktayız. Yapılması gereken katkının tam zamanıdır.” açıklamalarını yaptı.

 

Paylaş
Önceki İçerikCevizli Su, Metabolizmayı Hızlandırıyor
Sonraki İçerikReina Saldırganının Kimliği Böyle Tespit Edildi
Yazarımız Bursa 1987 doğumlu, Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünü bitirdikten sonra birkaç yerel gazetede köşe yazarlığı ve haber muhaberi olarak çalıştıktan sonra internet gazeteciliği sektörüne girmiş ve bir çok yerel ve ulusal haber sitesinde yazar ve editör olarak görev yapmaktadır. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

CEVAP VER